Tévhitek az elektromos padlófűtésről – ezért ne higgy nekik!
Melyek a leggyakrabban megmutatkozó félreértések?
Az elektromos padlófűtés beszerelése úgy történik, hogy fűtőkábelt helyezünk el a járólap alatti betonban. Ezen a ponton lépnek be a képbe a fent emlegetett hoaxok. Például, hogy a kiépítés bonyolult, hosszadalmas, nagy rombolást igényel és rengeteg időt követel, plusz még mindennek tetejében költséges is, a fenntartás díjáról nem is beszélve. Nem semmi felsorolás, igaz? Pláne, ha azt is hozzátesszük, hogy ezen felvetések egyike sem állja meg a helyét a gyakorlatban.
Akkor melyek az érzékelhető előnyök?
Térjünk is rá a lényegre, azaz a technológiai vívmány nyomán tapasztalható pozitívumokra. Az elektromos padlófűtés energiatakarékos, modern, általa magasabb komfortérzet érhető el, összehasonlítva a többi rendszerhez képest, esztétikailag nem hagy maga után kívánnivalót, ráadásul a bútorok szabad elrendezése is megvalósulhat. De itt még nincs vége a felsorolásnak. A rendszer nem igényel különösebb karbantartást, a hőfok akár szobánként szabályozható, miközben a hosszú, tartós, hibáktól és fennakadásoktól mentes élettartam is borítékolható.
Mikor okozhat gondot a kiépítés?
A fűtőszőnyeg mindenkor jó döntés, elhelyezése egyszerű a burkolatok alá. Tény, és ezt nem vitatjuk, hogy építkezésnél a legegyszerűbb a körülmények megteremtése. Viszont az utólagos fejlesztés is kivitelezhető természetesen, de ekkor a burkolatok felszedése elkerülhetetlen lépés. Tehát, ha szigorúan nézzük, akkor felújításnál azért adódhatnak kellemetlenségek, de megéri ezeket áthidalni, mert a melegséget adó végeredmény nap, mint nap tapasztalható. Az pedig nem vitás, hogy a befektetés mértéke, beleszámítva az esetlegesen jelentkező átalakítási költségeket, sokszorosan megtérül, mind rövid, mind hosszú távon!